Początek PL

Aby cały łańcuch wartości – począwszy od rosnącego drzewa do gotowego produktu/obiektu – można było odzwierciedlić w formie elektronicznie odczytywanych danych, z jednej strony systemy elektronicznej obróbki danych muszą potrafić odczytywać i zapisywać standardy, a z drugiej strony dane muszą być ustandaryzowane i ich wymiana musi odbywać się w jednolitym formacie.

Na podstawie standardu ELDAT stworzyliśmy narzędzia i standardy, dzięki którym „Drewno 4.0” staje się rzeczywistością:

WoodCat to „numer przedmiotu“, który dodatkowo udoskonala standard ELDAT

jeszcze

Numer EUPar definiuje partnerów handlowych, którzy na wzór Facebooka/XING zostali „przyjaciółmi” („Parfriends”) i chcą współpracować.
jeszcze

WoodCat-Mobile jest aplikacją (na Windowsa i Androida; planowana też na iOS i Windowsmobile) do ewidencjonowania danych składnicy drewna. Partnerzy handlowi są zdefiniowani w EUPar, aplikacja pracuje na podstawie „numeru artykułu drzewnego” = WoodCat.

Tak zewidencjonowane dane zostają przekształcone w ELDAT 2.1, a następnie dla każdej składnicy drewna tworzona jest mapa, którą ewidencjonujący otrzymuje drogą mailową.
jeszcze…..

Platforma „WoodCat-WT” (weight ticket) umożliwia elektroniczną wymianę danych dla dostaw, które klient przejmuje według ich wagi.

jeszcze…..

 

Platforma „WoodCat-Inv” (inwentaryzacja) umożliwia zlecenie pobrania informacji o zasobach inwentaryzacyjnych w lesie (analogicznie do zlecenia transportu z WoodCat-WT) oraz zwrotnego zgłoszenia aktualnych danych składnicy drewna za pomocą WoodCat-Mobile (lub innych narzędzi).
jeszcze…..

 

Kontrolę danych od dostawców można przeprowadzić za pomocą dwóch dostępnych narzędzi:

  • Analizator ELDAT umożliwia sprawdzenie oraz przedstawienie struktury składnicy drewna (HLA) oraz cech zdefiniowanych materiałów w tej składnicy (HLE).
  • Konwerter WoodCat jest programem, w którym zdefiniowane materiały są przekształcane według określonych reguł w kompatybilny numer artykułu WoodCat.